top of page

İZARC MİMARLIK

İzarc Mimarlık, 2015 yılı Haziran ayında Mimar Pınar KUZU TUNCA tarafından kurulan  İzmir ve Bursa merkezli bir tasarım, proje üretim ve uygulama danışmanlık ofisidir.

Kent bağlamından başlayarak , kullanıcı ve mekan gereksinimlerini  tespit ederek, sürdürülebilir ve yenilikçi bir yaklaşım benimseyerek konsept tasarımlar, proje etüdleri, uygulama projeleri ve ruhsat projeleri hazırlar.

Yapı Projelerinde fiziksel faktörleri sürdürülebilir çerçevede ele alır ve ona uygun çözümler sunar.

Ön çalışmaları Mimari Proje haline getirir ve uygulanmak üzere gerekli teknik çalışmaları ve dökümanları hazırlar. 

Mimari Proje ve İç Mekan Projelerinde; öncelikle kullanıcı faktörünün analizini sunar.

İşlev ile uyumlu, estetik ve sürdürülebilir alanlar tasarlarken konsepte uygun,  formlardan malzemelere bir bütün içerisinde konfor seviyesi yüksek mekanlar oluşturur. 

Tasarımı yapılan ve sunulan mekanların uygulama öncesi teknik proje ve dökümanları oluşturulur ve proje üretimi sırasında Uygulama/ Danışmanlık hizmeti verir.

MİMAR 

PINAR KUZU TUNCA

1990 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı.

Lise eğitimine MEV Özel İzmir Fen Lisesi'nde devam etti.

2011 yılında Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

2012 yılında Yıldız  Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Bina Araştırma ve Planlama  Bölümü'nde yüksek lisans eğitimine başladı. Aynı yıl İstanbul'da çeşitli mimarlık ve uygulama ofislerinde ve şantiyelerinde görev aldı. 2015  yılının Haziran ayında İzmir'de İZARC Mimarlık adıyla  kendi mimarlık ofisini kurdu.

bottom of page